Jak to tenkrát bylo

Nezařazené

Jak to tenkrát bylo

2. 9. 2022

Když se objevila značka Casio na trhu, tak to rozhodně nebylo v souvislosti s hodinkami, ale první kancelářskou kalkulačkou. Když tak trochu přeskočíme dobu, tak Casio je poměrně rozšířená značka další elektroniky, která je nám běžně známá. Co ovšem je daleko zajímavější, že vznikla po skončení války v Japonsku, v době, která byla velmi devastující pro Japonce. Takovým přelomovým obdobím, kdy se setkáváme přímo s hodinovými strojky, je přelom 70. – 80. let. Model se jmenoval Casiotron a byl pro značku Casio velkým startem do hodinového světa. Byl dokonce vybavený automatickým kalendářem, a to bylo skutečně převratné. Díky tomuto modelu se začali výrobci pouštět do dalších celkem neuvěřitelných modelů multifunkčních hodinek. Casio hodinky byly schopné zobrazit nejen přesný čas, ale i jiné časové zóny, teplotu, a dokonce i hodnotu atmosférického tlaku.

hodinky casio

Dnešní super modely

Postupně se, samozřejmě edice Casio rozšiřovala, a tak výrobci nabízeli různé typy hodinek, které samozřejmě přinášely mnohým uživatelům maximální uspokojení. Mezi jedinečné skvosty patří Edifice hodinky, které přinesly dokonalé propojení moderní technologie. Veškeré modely mají masivní pouzdro z nerezové oceli, díky čemuž jsou velmi odolné. Dalším přínosným benefitem je minerální nebo safírové sklo, které je zvlášť odolné proti poškrábání, což je u hodinek celkem běžné. Navíc se jedná o hodinky, které jsou vodotěsné. Samozřejmě jsou ještě rozdílné další funkce, ale i tak jsou to poměrně luxusní pánské hodinky.

casio hodinky

Funkce, které potěší i životní prostředí

Pokud mají pánské hodinky funkci Tough Solar, tak dokáží přeměnit světlo na energii. To ovšem jim dává status, že jsou skutečně velmi šetrné k životnímu prostředí. Ač by se to mohlo zdát jako zbytečné, tak rozhodně bude muž elegantní se správně vybraným řemínkem pro pánské náramkové hodinky. Je to velmi jednoduché, právě ten obepíná celé zápěstí a je vždy na očích, tak ať pěkně ladí s oblečením.