Jak vybrat ty správné chytré hodinky

Nezařazené

Jak vybrat ty správné chytré hodinky

19. 12. 2021

Chytré hodinky jsou trendem poslední doby. Jsou vlastně jakýmsi rozšířením mobilního telefonu. Hodí se pro běžné nošení i pro sport nebo nejrůznější outdoorové aktivity, při kterých vám dají přehled o důležitých informacích jako je aktuální vzdálenost a počet ušlých kroků, měření tepu a dalších zdravotních funkcí.  Můžete tak mít lépe pod kontrolou vaše denní i noční aktivity. Jak vybrat ten správný model a na co se při výběru zaměřit?

hodinky chytré

Výdrž baterie

Jedním z nejdůležitějších parametrů, na který je vhodné se při vybírání hodinek zaměřit je výdrž baterie. Jistě by vás nebavilo hodinky často nabíjet. Zaměřte se proto na modely s delší výdrží. Zjistěte si také údaj o rychlosti nabíjení. Není nad to, když v případě nečekaného vybití můžete vaše chytre hodinky během chvilky alespoň částečně nabít a mít je tak připravené k dalšímu použití.

Kompatibilita s mobilním telefonem

Konkrétní model chytrých hodinek vybírejte také podle toho, jaký máte mobilní telefon, tak aby byla zajištěna patřičná kompatibilita těchto dvou zařízení. Některé hodinky jsou univerzální, ale jiný typ budete potřebovat, pokud vlastníte mobil značky Iphone a jiný zase když máte Samsung.

Užitečné funkce a kompletní výbava

Popřemýšlejte také o tom, jaké funkce jsou pro vás přednější a jaké naopak s klidným svědomím oželíte. Pokud třeba chcete přímo přes vaše hodinky přijímat telefonní hovory, budou muset být vybaveny reproduktorem a mikrofonem. Chcete hodinkami platit? Pak se zaměřte na funkci Garmin Pay, Samsung Pay nebo Apple Pay.

hodinky pro všechny

Materiál a celkový design

V neposlední řadě záleží i na materiálu a celkovém designu. Jiný materiál volte, pokud budete hodinky nosit především v náročném prostředí jako je drsný a prašný terén. Tady se vyplatí mít hodinky větší odolnosti. Jiný model si zase zvolte, pokud preferujete spíše elegantní vzhled a chcete mít hodinky i jako módní doplněk.